Początek lata – czas zrzucić kilka kilogramów

Wielkimi krokami zbliża się lato, a – jak powszechnie wiadomo – w miesiącach letnich KAŻDA kobieta chce wyglądać pięknie! Dzisiaj przygotowałam dla Was kilka praktycznych wskazówek na temat tego, w jaki sposób łatwo zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów przed latem. Dzięki nim z radością założysz krótkie spodenki lub spódniczkę – bez obaw o to, że nie wyglądasz atrakcyjnie.

Przed rozpoczęciem odchudzania warto zrozumieć, jakie mechanizmy rządzą tym procesem. Jednym z najbardziej powszechnych błędów w czasie walki z nadprogramowymi kilogramami jest stosowanie diety odchudzającej bez ćwiczeń. Co prawda dieta niskokaloryczna może przynieść efekty, jednak jest większe prawdopodobieństwo, że spowoduje ona efekt jojo i przez kilka dni będziesz zmagać się z bardzo złym samopoczuciem.

Na początek postaraj się wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. W sieci można znaleźć mnóstwo rzetelnych kalkulatorów, które uwzględniają aktywność fizyczną. Następnie odejmij od zapotrzebowania około 300 kcal. Wynik to ilość kalorii, które powinnaś spożywać każdego dnia. Przy deficycie kalorycznym na poziomie 300 kcal dziennie będziesz tracić około jednego kilograma na tydzień, więc będzie to zdrowe tempo. Przy okazji można wesprzeć się spalaczami tłuszczu L-karnityna, kofeina czy sprzężony kwas linolowy CLA z pewnością przyspieszą odchudzanie.

Kolejny, niezbędny element, to oczywiście AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA – bez tego ani rusz, waga z pewnością nie pójdzie w dół. Postaraj się wybrać aktywność, którą lubisz. Mogą to być spacer – już godzina marszu dziennie wystarczy, abyś po kilku tygodniach mogła cieszyć się bardziej smukłą sylwetką. Dobrym rozwiązaniem będziesz również siłownia czy basen. Trzy treningi w tygodniu wystarczą, jednak warto pamiętać o minimum 60 minutach ruchu dziennie. Możesz wysiąść przystanek szybciej lub pojechać do pracy na rowerze – o tej porze roku to sama przyjemność!