7 cze 2017

Co spakować do letniej kosmetyczki | Letni Czas


Hej!

Zapraszam Was na post dotyczący letniej kosmetyczki... Wspólnie z kilkoma innymi blogerkami stworzyłyśmy akcję "Letni Czas", która dotyczy różnych wakacyjnych tematów. Dziś prezentuję swój pierwszy wpis z tej serii :)

Przechodząc do sedna... Lato sprzyja wszelakim wyjazdom... Większym, czy też mniejszym, ale z pewnością bardzo fajnym... Przed spakowaniem walizki podróżnej wiele osób ma nie lada problem - wybór kosmetyków, które wziąć ze sobą... Chciałabym udzielić Wam kilku wskazówek, a także pokazać moją przykładową letnią kosmetyczkę :)


PAKUJ SIĘ Z GŁOWĄ

Ta porada dotyczy zarówno ubrań, jaki i kosmetyków... Zastanów się, czy na wyjazd faktycznie potrzebujesz siedmiu pomadek, paletki cieni i dwóch róży do policzków :) W tej kwestii minimalizm sprawdza się znakomicie! Wybierz tylko to, czego napewno będziesz używać, w kosmetyczce od razu zrobi się więcej miejsca :) Wiem, bo sama przez to przechodziłam...


DAJ SKÓRZE ODPOCZĄĆ

Zamiast ciężkiego podkładu wybierz krem BB lub podkład mineralny, który delikatnie zakryje wszelkie niedoskonałości, ale skóra w dalszym ciągu będzie wyglądała naturalnie. Jeśli nie musisz - nie maluj się - jeszcze nikt nie zginął od zobaczenia krostek, czy przebarwień :) Twoja skóra Ci za to podziękuje!


POSTAW NA MINIATURKI

Zapewne posiadasz w swoich zbiorach miniatury kosmetyków... Weź je ze sobą! Zajmują o wiele mniej miejsca, a są przecież równie dobre jak te o standardowej wielkości :) 


KOSMETYKI WIELOFUNKCYJNE

Czy wiesz o tym, że pomadkę można wykorzystać również jako róż do policzków, a bronzer jako cień do powiek? Czasami warto eksperymentować i tym samym zaoszczędzić trochę miejsca w kosmetyczce :)
PAMIĘTAJ O OCHRONIE PRZECIWSŁONECZNEJ

W każdej kosmetyczce powinno znaleźć się miejsce na produkty z filtrem UV... Ochrona skóry w okresie letnim jest bardzo ważna i nie wolno o niej zapominać :) Lepiej wziąć produkt porządnie zabezpieczający przed słońcem niż masę niepotrzebnych kosmetyków...Jak widzicie, ja stawiam przede wszystkim na miniaturki, minimalizm oraz ochronę  :) Na wyjazdach preferuje szybki, naturalny makijaż... A jak to wygląda u Was?

Zajrzyjcie również do dziewczyn:
Inga - porcelaindoll.pl
Magdalena - joyofjelly.blogspot.com
Natalia - elfnaczi.pl
Dominika - kherblog.com
Patrycja - beautypediapatt.pl
Agnieszka - agnieszkabloguje.pl

Buziaki :*
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka