3 lis 2016

Fotodepilacja | Wrażenia po pierwszym zabieguHej!

Kilka dni temu poddałam się zabiegowi fotodepilacji pach w gabinecie DepilConcept w Białymstoku (dla zainteresowanych - ul. Wyszyńskiego 8). Dziś zapraszam Was na kilka słów o samym zabiegu oraz o moich wrażeniach jego dotyczących :)

Zacznę od tego, czym jest fotodepilacja...

Jest to metoda depilacji mająca na celu trwałą redukcję owłosienia za pomocą światła, którego impulsy wnikają w głąb skóry i są pochłaniane przez melaninę (barwnik). Cebulki włosa uszkadzają się dzięki dużej ilości pochłoniętej energii powodującej nagły wzrost temperatury. Zabieg fotodepilacji dobierany jest indywidualnie (w zależności od grubości i koloru włosków) i wykonywany jest mniej więcej co cztery tygodnie. Myślę, że fotodepilacja to idealny sposób na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia dla osób, które miewają podrażnienia po goleniu, wrastające włoski, czy też chorują na zapalenie mieszków włosowych. Więcej dowiecie się tu i tu.


Moje wrażenia...

Dwa dni przed fotodepilacją zgoliłam włoski pod pachami i pozostawiłam je do odrośnięcia... Jest to dosyć istotne, ponieważ muszą być one w fazie wzrostu. Przed samą "operacją" wypełniłam krótką ankietę zawierającą podstawowe pytania na temat mojego zdrowia, czy przyjmowanych leków... Pani, która wykonywała mi fotodepilację szczegółowo wytłumaczyła jak będzie ona wyglądać oraz jak dbać o skórę po zabiegu :) Pełen profesjonalizm!


Sam zabieg trwał około dziesięciu minut... Szybciutko :) Jesteście ciekawe jak wyglądał? :) Na samym początku na moje paszki został nałożony specjalistyczny żel... Następnie Pani wykonująca fotodepilację przykładała miejsce po miejscu specjalne, nowoczesne urządzonko walczące z włoskami... Oczywiście przed tym wszystkim otrzymałam okulary ochronne :) Szczerze przyznam, że trochę się tego bałam, ale nic a nic nie bolało, wszystko odbyło się bezproblemowo :) Jedyne, co odczuwałam to delikatne uczucie ciepła na skórze... Po skończonym zabiegu mogłam od razu się ubrać, nie wystąpiło żadne pieczenie, nie było nawet najmniejszych podrażnień :)


Tak jak pisałam, jestem już kilka dni po tym zabiegu, jednak pierwsze rezultaty zacznę zauważać dopiero za tydzień (czyli mniej więcej dwa tygodnie po). Niechciane włoski zaczną samoczynnie wypadać tworząc prześwity :) Nie mogę się doczekać aż zauważę efekty!


Co do gabinetu DepilConcept w Białymstoku to szczerze go polecam - wygląda ładnie, przytulnie i estetycznie. Stwierdzam także, że obsługa jest bardzo miła :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka