12 sty 2016

Olej Kokosowy | Zastosowanie | Działanie

Witajcie! :)

O dobroczynnym działaniu olejku kokosowego w kosmetyce słyszałam już od bardzo dawna. To dar natury, który posiada szeroki wachlarz zastosowań. Swoją przygodę z tym olejkiem zaczęłam jakieś dwa miesiące temu i jestem nim zauroczona. On naprawdę czyni cuda! Poniżej przedstawię w jaki sposób wykorzystuje olejek kokosowy i w czym najlepiej się sprawdził :)


Konsystencja:

Olejek kokosowy ma bardzo ciekawą konsystencję. Początkowo jest stała, jednak pod wpływem ciepła zmienia się na płynną.

Zapach:

Prezentowany przeze mnie olejek ma cudowny zapach i pewnie Was nie zdziwię, że pachnie kokosem. W drogeriach często kuszą mnie kosmetyki kokosowe, lecz ich aromat jest sztuczny, chemiczny -  tutaj jest świetny, bardzo naturalny.


Moje zastosowania:

Olejowanie włosów - olejku używam przede wszystkim do tej czynności i w tej roli sprawdza się niesamowicie. Nakładam go na całe włosy i pozostawiam na noc. Stosuję go praktycznie codziennie, ponieważ widzę rezultaty - w innym wypadku pewnie nie miałabym takiego zapału. Moje włosy dzięki niemu pięknie lśnią, są nawilżone, elastyczne i bardzo gładkie. Uwielbiam efekt jaki daje ten olejek!

Pielęgnowanie twarzy i ciała - zimą, gdy na zewnątrz jest mroźne powietrze, a w mieszkaniu suche moja skóra nie czuje się najlepiej... Z olejkiem kokosowym dyskomfort spowodowany niekorzystnymi warunkami nie występuje :) Olejek doskonale nawilża, wygładza oraz odżywia. Świetnie nadaje się także do delikatnej skóry wokół oczu. Może trochę przeszkadza tłusty film jaki pozostawia na skórze, ale to w końcu olejek i za skuteczne działanie można mu to wybaczyć.

Pielęgnowanie paznokci - olejek stosowany na paznokcie wzmacnia ich płytkę, a także przyspiesza wzrost. Skórki wokół są nawilżone i nie odstają. Bardzo szybko moje dłonie zaczęły wglądać ładnie i bardzo mnie to cieszy.

Zmiękczenie i stylizacja brody - oczywiście nie mojej :P Mój facet często podkrada mi ten olejek i ja w sumie na tym korzystam, ponieważ jego broda jest zdecydowanie bardziej miękka, ładnie pachnie, fajnie się błyszczy - wygląda zdrowo i jest zadbana.


Czy olejek kokosowy ma jakieś wady? Według mnie nie! Używanie tego produktu znacząco poprawiło stan moich włosów, skóry i paznokci. Jestem bardzo zadowolona, że zaczęłam go stosować i szybko nie przestanę!

Używacie tego olejku? Może znacie jakieś jego inne zastosowania?

Pozdrawiam!
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka