27 sty 2016

Naturalny Peeling Cukrowy Kokosowy | India Cosmetics

Hej!

Lubicie peelingi cukrowe? Jeśli tak, to mam dziś dla Was recenzję właśnie takiego peelingu :) Serdecznie zapraszam na jego recenzję :)


Od producenta:

Produkt wykonany jest 100% z naturalnych składników. Peeling złuszcza naskórek, ujędrnia skórę, poprawia mikrokrążenie (dlatego może być bezcenny w walce z cellulitem) i koloryt skóry. Po zastosowaniu komórki zaczynają produkować więcej elastanu i kolagenu, co regenerująco wpływa na naszą skórę.

Opakowanie:

Kosmetyk znajduje się w typowym słoiczku, więc jest to opakowanie poręczne oraz praktyczne - z łatwością możemy wydobyć z niego produkt, mamy także możliwość sprawdzenia ile peelingu pozostało. Szata graficzna tego opakowania jest przyjemna dla oka, również jest bardzo przejrzysta :)Konsystencja:

Konsystencja tego peelingu jest jakby sypka, dosyć sucha... Niestety nie zaliczam jej na plus, ponieważ sprawiała, że miałam problemy z aplikacją - po prostu produkt spadał mi z dłoni, rozsypywał się, dużo się go marnowało. Dodatkowo na samej górze opakowania znajdował się sam cukier, olej ściekał na dół. Przed użyciem trzeba było dokładnie wymieszać peeling... Na początku użytkowania, przy pełnym opakowaniu, było to dosyć trudne, jednak gdy produktu ubywało stawało się to o wiele prostsze.


Moja opinia:

Działanie produktu nie zaskoczyło mnie niczym szczególnym. Owszem peeling działa dobrze, całkiem fajnie oczyszcza skórę pozostawiając ją gładką i delikatnie nawilżoną, ale czegoś mi w nim brakuje... Efekt w zasadzie niczym nie rożni się od działania chociażby drogeryjnych kosmetyków, choć w tym produkcie z całą pewnością jest o wiele lepszy skład. 

Brakuje mi w tym produkcie także intensywniejszego zapachu kokosa - żałuję, że jest on tak słabo wyczuwalny. Jednak największym minusem tego peelingu jest jego krótki termin ważności - tylko 14 dni od zapakowania. Kosmetyku można używać 3 razy w tygodniu i by go zużyć do końca musiałam brać go aż za dużo. Szkoda takiego marnotrawstwa... Szkoda też, że za całkiem sporą cenę mamy produkt dosłownie na sześć użyć. Jest to spowodowane naturalnymi składnikami, lecz nie przekonuje mnie to, ponieważ wiele kosmetyków naturalnych posiada dłuższe terminy i nie trzeba śpieszyć się z ich użyciem.


Cena: 50 zł
Pojemność: 250 ml

Co sądzicie o produktach tego typu?

Pozdrawiam :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka