7 paź 2015

Ikoo Home Pacific Black Metallic vs. Tangle Teezer The Original Pink Fizz

Witajcie Kochane :)


O szczotce Tangle Teezer słyszał już chyba każdy. Podbiła ona serca wielu kobiet na całym świecie i stała się produktem wręcz obowiązkowym w codziennej pielęgnacji włosów. Ja posiadam Tangle Teezer The Original Pink Fizz i dziś porównam ją z nowością Ikoo Home Pacific Black Metallic


1. Wygląd

Ikoo - pierwszą rzeczą, która natychmiastowo rzuca się w oczy jest lustrzana powierzchnia na górze tej szczotki - mogę się w niej nawet przejrzeć. To bardzo fajne i trafne rozwiązanie. Uwagę zwraca także kolor - jest ciekawy, bardzo ładny i niejednolity - w zależności od padania światła przybiera on różne odcienie niebieskiego. Barwa ta świetnie komponuje się z czarnymi elementami. Szczotka Ikoo wyglądem przypomina mi myszkę komputerową (nie raz już się pomyliłam...).

Tangle Teezer - szczotka ta ma lekko połyskującą górę z matowym dołem pokrytym diamentowym wzorem. Wybrałam kolor mocno różowy, ponieważ bardzo przypadł mi do gustu. Dzięki tej barwie szczotka jest zawsze widoczna i nie muszę jej długo szukać.

Pierwszą rundę wygrywa Ikoo - wygląda zdecydowanie lepiej od TT.


2. Wykonanie

Obie szczotki zostały starannie wykonane i są z dobrej jakości materiałów. Żadna z nich nie trzeszczy podczas użytkowania, nie rozlatuje się - obie mają solidną oraz trwałą konstrukcję. Tak więc druga runda jest remisowa.


3. Komfort użytkowania

Ikoo - jest bardzo dobrze wyprofilowana, świetnie leży w dłoni, nie ślizga się i co najważniejsze nie wypada z niej. Jest cieńsza o połowę od TT oraz trochę cięższa. Mi to bardzo pasuje.

Tangle Teezer - to duża szczotka i nie zawsze dobrze układa się w mojej dłoni. Jest pusta w środku, dlatego też jest bardzo leciutka. Niestety parokrotnie już mi wypadała. 

Runda trzecia to znów wygrana Ikoo. Nie mam zastrzeżeń do komfortu użytkowania tej szczotki.


4. Działanie

Praca z tymi szczotkami jest bardzo przyjemna. Obie świetnie spełniają swoje funkcje, jednak Ikoo robi to delikatniej. Również masaż skalpu przebiega łagodniej - według producenta zabieg ten opiera się na tradycyjnej chińskiej medycynie.


Podsumowując, obie prezentowane przeze mnie szczotki są bardzo dobre. Jednak według mnie Ikoo jest zdecydowanie lepsza od TT - działa lepiej, ma większy komfort użytkowania, przyjemnie masuje skalp i świetnie wygląda.

Tangle Teezer
Cena: ok. 25 zł

Ikoo Home
Cena: ok. 20 euro


Buziaki!
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka