12 sie 2015

Moja poranna pielęgnacja twarzy

Witajcie :)

Nie wiem jak Wy, ale ja mam dosyć tych upałów. Chcę już jesieni! Nie tylko dlatego, że to moja ulubiona pora roku lecz również ma to związek z zakupem kilku fajnych cieplejszych ciuszków i po prostu nie mogę się doczekać kiedy będę mogła w nich chodzić. Jednak dzisiejszy post nie będzie dotyczyć upałów, pór roku, czy też ubrań lecz mojej porannej pielęgnacji twarzy.

Mam mieszany typ cery, więc muszę stosować zróżnicowane kosmetyki. Przede wszystkim takie, które zmniejszą wydzielanie sebum oraz takie, które nawilżą moją skórę.

Do mycia twarzy używam żelu Bioderma Sebium Gel Moussant. Produkt ten bardzo delikatnie oczyszcza skórę, nie wysusza jej, a także skutecznie niweluje błyszczenie.


Po umyciu twarzy spryskuję ją Oliwkową Wodą Tonizującą Z Witaminą C Ziaja. Kosmetyk ten tworzy mgiełką, która świetnie odświeża oraz nawilża.


Pod oczy używam kremu Pose Undereye Cream - jest on lekki, według mnie idealny do stosowania na dzień.


Na chwilę obecną mój kremowy ulubieniec to Decubal Face Vital 18%, którego używam na zmianę z Lekkim Kremem Odżywczym Nivea. Kremy te stosuję pod makijaż. Gdy nie wychodzę z domu na twarz nakładam bardziej nawilżające produkty - Oliwkowy Krem Ziaja lub Oliwkę Z Aloesem W Sprayu Jonson's BabyDwa razy w tygodniu stosuje maseczkę zwężającą pory Tony Moly Egg Pore, a gdy moja skóra potrzebuje rano dokładniejszego oczyszczenia używam delikatnego Peelingu Oczyszczającego Nivea.Wspomnę, że twarz myję szczoteczką z Sephory, kremy nakładam specjalnym pędzelkiem do tego przeznaczonym Sense&Body, a maseczki języczkowym pędzlem do podkładu Ecotools (do podkładu nie sprawdził się on  u mnie całkowicie, do maseczek jest bardzo dobry).


Odkąd do pielęgnacji twarzy nie używam rąk tylko pędzli i szczoteczki praktycznie całkowicie pozbyłam się niedoskonałości. Jeśli macie problematyczną cerę to szczerze polecam Wam takie rozwiązanie.

Kiedyś nie przykładałam się do porannej pielęgnacji twarzy - używałam jedynie zwykłego żelu do mycia i Kremu Oliwkowego Ziaja. Jednak gdy zaczęłam świadomie dbać o swoją cerę zauważyłam, że znacznie poprawił się jej stan. Tak więc warto mieć swój poranny rytuał.

Bioderma Sebium Gel Moussant 
Pojemność: 500ml
Cena: ok. 40zł

Oliwkowa Woda Tonizująca z witaminą C Ziaja
Pojemność: 200 ml
Cena: ok. 10 zł

Pose Undereye Cream
Pojemność: 30 ml
Cena: ok. 95 zł

Decubal Face Vital 18%
Pojemność: 50 ml
Cena: ok 25 zł

Lekki Krem Odzywczy Nivea
Pojemność: 100
Cena: ok.15 zł

Oliwka Z Aloesem W Sprayu Jonson's Baby
Pojemność: 200 ml
Cena: ok. 15 zł

Oliwkowy Krem Ziaja
Pojemność: 50 ml
Cena: ok 5 zł

Maska Egg Pore
Pojemność: 30 g
Cena: ok. 50 zł

Peeling Oczyszczający Nivea
Pojemność: 75 ml
Cena: ok. 15 zł

Szczoteczka do mycia twarzy Sephora
Cena: ok. 20 zł

Pędzel do aplikacji kremów
Cena: ok. 25 zł

Pędzel do podkładu Ecotools
Cena: ok. 30zł


Wciąż poszukuję produktów pielęgnacyjnych, które będą dla mnie idealne. Może coś polecacie?


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka