Suplementy diety dla kobiet

Jeszcze kilka lat temu suplementacja kojarzona była przede wszystkim z mężczyznami, a w szczególności z kulturystami. Dzisiaj jednak w strefie siłowej na wszelkiego typu siłowniach można zauważyć coraz więcej kobiet. Co prawda ich celem nie jest maksymalna rozbudowa masy mięśniowej, a raczej wyrzeźbienie jak najbardziej estetycznej sylwetki, jednak wiedzą, że trening siłowy jest najbardziej efektywny.

Jakie suplementy dla kobiet, które intensywnie trenują? Oczywiście najważniejszym elementem będzie kreatyna – to ona pozwala na zwiększenie efektywności treningowej i wydłużenie czasu treningu. Dobrze sprawdzi się zarówno jabłczan kreatyny, jak i monohydrat kreatyny. Warto wypróbować oba rodzaje suplementów i wybrać ten, który da lepsze efekty – jak wiadomo, każdy organizm jest inny i niektórzy lepiej tolerują jabłczan kreatyny, a inny monohydrat. Przy okazji warto wiedzieć, że kreatyna to jeden z najlepiej przebadanych suplementów na rynku – jest całkowicie bezpieczna.

Kolejnym suplementem, po który powinny sięgnąć trenujące kobiety, jest oczywiście odżywka białkowa. Dla wegan sprawdzi się białko sojowe czy białko roślinne, a kobiety na diecie tradycyjnej mogą sięgnąć po białko wołowe lub izolat białka serwatkowego. Obecnie w sklepach można znaleźć również kreatynę dla kobiet – oprócz pięknego opakowania zawiera ona dodatkowe składniki, które zapewniają kobietom jeszcze lepsze wsparcie w czasie treningów.

Panie, które pragną zrzucić kilka kilogramów, mogą sięgnąć po spalacze tłuszczu. Najbardziej skuteczna będzie oczywiście L-karnityna, kwas chlorogenowy czy termogeniki. Każda kobieta z pewnością znajdzie idealne suplementy diety dla siebie.